اطلاعیه شماره‌ی ۲ دبیرخانه‌ی جایزه

با توجه به بازخوردهای اخیر دریافت‌شده‌ی بازدیدکنندگان گرامی از طریق پست الکترونیک و نظر وب‌گاه، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن لازم می‌داند مسایل چندی را به عنوان توضیح متذکر شود.

تقویم اجرایی مطلوب برای برگزاری مسابقه و مراسم جایزه توسط هیأت محترم امناء مصوب شده است؛ اما بنا به دلایلی که مختصراً به آن‌ها اشاره می‌کنیم، تا به حال امکان اجرای نعل به نعل آن مقدور نشده است. از این رو طبق ابلاغیه‌ی هیأت امناء به دبیر جایزه، جهت جلوگیری از ناهماهنگی و خلف وعده ناشی از عواملی که عمدتاً خارج از اختیار سازمان جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن است، تقویم مطلوب اجرایی تا اطلاع ثانوی به تقویم موقت تغییر یافت. بنا بر برنامه‌ریزی هیأت اجرایی جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن سال ۱۳۹۰، موارد زیر باید انجام شود:

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ پایان کار کمیته‌ی بررسی و انتخاب داستان‌های ششمین دوره‌ی جایزه
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ تهیه‌ی ترکیب پیشنهادی داوران مسابقه‌ی داستان‌نویسی که سالانه تغییر می‌کند.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ نهایی شدن ترکیب هیأت داوران مسابقه‌ی داستان‌نویسی
۳۱ خرداد ۱۳۹۱ جمع‌آوری رأی محرمانه‌ی داوران
۳۱ خرداد ۱۳۹۱ مهلت نهایی ارسال کتب منتشر شده در سال ۱۳۹۰
۱۰ تیر ۱۳۹۱ جمع‌بندی داوری داستان‌نویسی، تهیه‌ی فهرست نهایی و اعلام نتایج مسابقه به دبیر جایزه
۲۵ تیر ۱۳۹۱ جمع‌بندی داوری بخش‌های ترجمه، کتاب، ناشر و مروج برتر سال ۱۳۹۰
یک ماه جابه‌جایی تقویم به دلیل مصادفت با ماه رمضان
شهریور ۱۳۹۱ برگزاری مراسم (زمان برگزاری توسط هیأت مدیریه‌ی تالار محل برگزاری مشخص می‌شود)

همچنین اعلام فهرست نامزدهای دریافت تندیس مسابقه داستان‌نویسی و لوح‌های یادبود مترجم، ناشر و مروج برگزیده سال، پس از قطعی شدن تاریخ برگزاری آیین اهدای جوایز، از یک ماه مانده به آن تاریخ، با فواصل زمانی منظم صورت می‌پذیرد.

برگزیدگان بخش‌های گوناگون نخستین بار در مراسم اهدای جوایز معرفی شده و خبر و اسامی آن بعد از پایان مراسم روی وب‌گاه جایزه قرار می‌گیرد.

 

برگزاری مراسم هر ساله با تحقیقات اولیه و تلاش برای دریافت مجوز همراه است که آن هم به غیرقابل پیش‌بینی بودن محل و زمان کمک می‌کند. همچنین با توجه به غیرانتفاعی بودن سازمان جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن، کلیه‌ی عناصر اجرایی و عامل جایزه جبراً در چند نقش مختلف خدمت می‌کنند. از این رو و نظر به محدودیت نیروی کاری متعهد به انجام کار و عوامل بیرونی نظیر نامشخص و غیرقابل پیش‌بینی بودن زمان تخصیص تالار جهت اجرای مراسم و نیاز به هماهنگی با هیأت محترم داوران بخش‌های مختلف مسابقه که به جز مسابقه‌ی داستان‌نویسی در بخش‌های دیگر موکول به رسیدن کلیه‌ی آثار سال برگزاری بخش‌های مزبور است، در بیشتر موارد در کمال تأسف چار‌ه‌ای جز جابه‌جایی تقویم نیست.

بنابراین در مجموع، تقویم اعلام شده با توجه به شرایط حاکم، ممکن است تغییراتی خارج از اراده و انتخاب دبیرخانه داشته باشد؛ که دبیرخانه پیشاپیش از بابت آن‌ها پوزش می‌طلبد.

 

با تجدید احترام

دبیرخانه‌ی جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن

۴ نظر

دانیالخرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ در ۶:۰۶ ب.ظ

مرسی از اطلاع رسانی تون. نامزدهای بخش داستان را شما دهم تیر اعلام می کنید یا همراه با نامزدهای ترجمه و کتاب 25 تیر؟

روابط عمومیخرداد ۲۸ام, ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۱ ق.ظ

همان طور که در متن اطلاعیه آمده، اعلام فهرست نامزدهای دریافت تندیس مسابقه داستان‌نویسی و لوح‌های یادبود مترجم، ناشر و مروج برگزیده سال، پس از قطعی شدن تاریخ برگزاری آیین اهدای جوایز، از یک ماه مانده به آن تاریخ، با فواصل زمانی منظم صورت می‌پذیرد.

مودناخرداد ۲۸ام, ۱۳۹۱ در ۹:۲۰ ق.ظ

سلام
لطف كنيد درباره مسابقه داستان نويسي سال 1391 كمي توضيح بديد.
خيلي ممنون

روابط عمومیخرداد ۲۹ام, ۱۳۹۱ در ۱:۰۰ ق.ظ

پس از برگزاری مراسم ششمین دوره، در فصل پاییز از طریق وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

نظر شما چیست

نظر شما