فهرست داستان‌های راه یافته به مرحله‌ی نهایی ششمین دوره‌ی مسابقه‌ی داستان‌نویسی

دبیرخانه‌ی ششمین دوره‌ی جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن، فهرست داستان‌های راه یافته به مرحله داوری نهایی بخش مسابقه‌ی داستان‌نویسی این جایزه را منتشر می‌کند.
بنا بر اعلام دبیرخانه‌ی جایزه، از میان ۱۶۰ داستان ارسال شده به دبیرخانه‌ی مسابقه، ۱۶ داستان زیر برای داوری نهایی انتخاب و در اختیار هیأت داوران قرار گرفت (فهرست داستان‌ها به ترتیب الفبایی مرتب شده‌اند):

ردیف
عنوان نویسنده
۱
آغاز جهان محمد زارعی
۲
پاییز مهدی بنواری
۳
تله‌ی روباه محمد حاج زمان
۴
جن‌گیر میلاد رضایی
۵
حرمان دانیال قندی
۶
حیات کاذب میلاد نوری
۷
خوابی که می‌برد ناصر فرزین فر
۸
دکتر به واقع چطور مرد؟ شیرین سادات صفوی
۹
شغل مقدس خانوادگی محسن امیری
۱۰
صناعت انسان مهدی بنواری
۱۱
ما محمد حیدری
۱۲
ماشین مقلد، ماشین سناریو رضا پوردیان
۱۳
ماهی‌ها مولود قضات
۱۴
مردن مرد زن مرده، همین‌طور سگ‌ها و چیزهای دیگر بهزاد قدیمی
۱۵
هنگامه‌ای برای زنده ماندن طراوت مظفریان
۱۶
یک گزارش محرمانه لیلا نوحی

 

اسامی هیأت داوران پنجمین دوره‌ی جایزه‌، فهرست نامزدهای بخش‌های مسابقه و فهرست نامزدهای دریافت تندیس بخش مسابقه‌ی داستان‌نویسی به مرور اعلام خواهند شد

۸ نظر

فرهاد صیادی مقدمتیر ۲۵ام, ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۲ ق.ظ

موفقیت این عزیزان را صمیمانه تبریک می گویم

سید آیدین ساجدیتیر ۳۱ام, ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۶ ب.ظ

دوستان گرانقدر

خسته نباشید، ضمن احترام به کمیته اجرایی و هیئت داوران، اما شایسته است توجه داشته باشید که در هیچ رویداد رقابتی پذیرفته نیست که دبیر اجرایی و اعضائ کمیته انتخاب، خود به عنوان شرکت کننده نیز آثار خود را شرکت دهند. حتی با پذیرش اینکه آثار آنها برجسته و برتر از سایرین باشد، اما این کار صورت خوشی نداشته و از اعتبار آن رویداد می کاهد. لذا اقدام مناسب این است که این آثار را از رقابت نهایی حذف فرمایید.

سینامرداد ۱ام, ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۵ ق.ظ

لیست نامزد های امسال خیلی هیجان انگیز تر از سال پیشه!

روابط عمومیمرداد ۱ام, ۱۳۹۱ در ۱:۳۱ ب.ظ

دوست عزیز
بر اساس شیوه‌نامه‎‌ی اجرایی جایزه، داستان‌های رسیده به دبیرخانه‌ی جایزه، در تمامی مراحل بدون نام و در قالب یکسان و استاندارد دبیرخانه مورد داوری قرار می‌گیرند و هر گونه داوری داستان‌ها، به منظور دریافت بازخورد کامل‌تر از سلایق و وضعیت داستان‌نویسی ادبیات گمانه‌زن فارسی (که یکی از اهداف برگزاری جایزه است)، صرفاً بر مبنای محتوای داستانی و مستقل از نویسنده، و به تبع آن ترکیب کمیته‌ی بررسی و انتخاب و داوران مرحله‌ی نهایی است و دبیرخانه‌ی جایزه‌ی هنر و ادبیات گمانه‌زن به عنوان نهاد اجرایی بخش مسابقه‌ی داستان‌نویسی، در نهایت و پس از پایان تمامی مراحل، جهت حفظ شفافیت و دور بودن از هر گونه شائبه در امر انتخاب اثر برگزیده، داستان‌های عزیزان همکار با دبیرخانه را از فهرست داستان‌های مورد بررسی جهت دریافت جایزه خارج می‌کند.
تدوین و پیروی از این شیوه نامه اجرایی مربوط به اولین دوره‌ی جایزه (که در سال ۱۳۸۴ بر پایه‌ی مسابقه‌ی داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و فانتزی شکل گرفت) و در تمام ۶ دوره‌ صادق و جاری بوده است.

صد البته از دقت نظر و توجه شما سپاسگزاریم.

روابط عمومیمرداد ۲ام, ۱۳۹۱ در ۹:۲۵ ق.ظ

ذکر این نکته نیز ضروری است که آقای «محمد حاج زمان» دبیر اجرایی جایزه نیستند. ایشان دبیر منصوب شده‌ی هیأت امنا و سخنگوی جایزه‌اند و بنا بر اساس‌نامه، مسؤول پیشبرد سیاست‌ها و فراهم آوردن بسترهای مناسب جهت پیشرفت مستمر جایگاه جایزه بوده و در برگزاری و سیاست‌گذاری هر دوره، اختیار و صد البته مسئولیت تام دارند.

دبیر اجرایی جایزه نیز در ابتدای هر دوره از سوی دبیر جایزه انتخاب شده و مسئول تمام امور اجرایی دبیرخانه است.

سید آیدین ساجدیمرداد ۳ام, ۱۳۹۱ در ۸:۴۵ ب.ظ

شفاف سازی و ظرفیت پذیرش پیشنهاد آن دبیرخانه محترم شایان تقدیر است.

یکی از شرکت کننده هامهر ۲ام, ۱۳۹۱ در ۱:۱۰ ق.ظ

باید متن داستان هاشون رو بگذارید حداقل بخشیش رو. بدونیم فاکتور انتخابتون چی بوده. شونزده تا کاندید از اون همه داستان ارسالی.
به نظر من که مثل تمام انتخاباتی هست که تو ایران مرسومه.
چند بار برای من ایمیل زدید که داستانت فاکتور های شرکت توی مسابقه رو نداره، چون داستان کوتاهه، چون داستان بلنده، چون فلانه. حتی وقت نگذاشتید بخونیدش ببینید توش چه خبره جنابان داور.
من که از ارسال داستانم هم پشیمونم. وقت الکی گذاشتم. به بقیه هم پیشنهاد می کنم وقتشون رو هدر ندن

روابط عمومیمهر ۲ام, ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۴ ب.ظ

دوست عزیز
اگر اسمتان را ذکر کرده بودید، پاسخگویی دقیق و پیگیری تمام آن ایمیل های ارسال شده به شما و بررسی صحت و سقم مواردی که مطرح کرده بودید، امکان پذیر می شد.
صرف نظر از مورد بالا، دبیرخانه جایزه به جز ارسال ایمیل دریافت اثر و درخواست تکمیل اطلاعات در مواردی که اطلاعات نویسنده ناقص بوده است، درباره محتوای داستان ها هیچ گونه ایمیلی به کسی ارسال نکرده است و تنها استثناء اعلام تکراری بودن 2 داستان دریافتی از یکی از عزیزان بود که داستان های دوره پیش خود را دوباره در این دوره شرکت داده بودند.

نظر شما چیست

نظر شما